کافه-کانتین SweetRoom

SweetRoom(4) - پروژه کافه-کانتین SweetRoom
کافه-کانتین Sweet

طراحی معماری: سید حسن علوی‏ زاده، سیمین فرهنگی
همکاران تیم طراحی: مجید پورمیرعلی، ثمینه جوادی، زهرا اکبری
کارفرما: آقای رحمانی
آدرس پروژه: قطر، دوحه
وضعیت: طراحی شده
سال: 1398
مساحت زیربنا: 50 مترمربع
ایده این طراحی بر اساس ساخت یک فضای صنعتی پورتال است که در محیط ساخت آن مونتاژ خواهد شد. جعبه­‌ای که با ویترین و یک درگاهی بزرگ در قلب نمای اصلی آن می­درخشد. این کافه با استفاده از یک کانتینر 12 متری با دیوارهایی باربر و قطعات اضافی به عنوان عناصر غیر سازه ای از بتن، چوب و شیشه ایجاد شده است.
نماهای جنوبی و شمالی با افزودن سطوح کاذب و تاشو طراحی شده­‌اند تا آن را عریض­‌تر کرده و ترکیب بهتری از کانتینر را به جای شکل صنعتی آن نمایش دهد و عابران را به آن جذب کند.
همچنین در نمای اصلی، پوسته مکعب شکل کاذب دیگری برای ایجاد یک درگاه بزرگ و نصب لوگو بر روی آن طراحی شده است. در نماهای شمالی و جنوبی، دو ورودی برای دسترسی مشتریان تعریف شده است.
این کانتینر بر روی عرشه‌­ای چوبی بنا شده که سطحی برای چیدمان میز و صندلی­‌ها ایجاد نموده است. فضای زیر کانتینر نیز برای نصب تجهیزات لوله­‌کشی و برق مناسب است.

میان فضای داخلی و منظره­ای که آن را احاطه کرده، ارتباط خوبی وجود دارد. در طرح از برخی عناصر انتزاعی و به یاد ماندنی به عنوان مبلمان استفاده شده است تا ارتباط مناسبی با کاربران و رهگذران برقرار شود. استفاده از سازه ای ساده و مشبک برای روشنایی و دیگر تاسیسات، راه آسانی را برای مونتاژ و ساخت این بنا به عنوان یک کافه ایجاد میکند.

logo-samandehi